Lisans / Yüksek Lisans

İngilterede Üniversite Eğitimi - Lisans ve Yüksek Lisans

İngiltere üniversitelerinde okumak için Türkiye’de bir yüksek öğretim kurumunu kazanma şartı aranmamaktadır. Herhangi bir lise diplomasına sahip olmanız İngiltere üniversitelerine yerleşebilmeniz ve eğitim almanız için yeterlidir.

YGS ve LYS sınavları sonucunda Türkiye'de, istemediğiniz bir bölümü kazanmışsanız, İngiltere sizin için harika bir seçenektir.
 
Yine de yıllık toplam bütçe, vize koşulları veya diğer sebepler göz önünde bulundurulduğunda, yurtdışında eğitim alabileceğiniz diğer ülke alternatiflerini de değerlendirmeyi unutmayınız.
 
POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Amerikada Üniversite
 
POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Kanadada Üniversite
 
POSEIDON Yurtdışı Eğitim - İngilterede Üniversite
 
POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Avustralyada Üniversite
 
POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Almanyada Üniversite
 
POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Polonyada Üniversite
 
POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Macaristanda Üniversite
 
Hangi mesleği yapmayı hayal ediyorsanız İngiltere üniversitelerinin ilgili bölümlerinde okuyabilirsiniz. İngiltere üniversitelerinde istediğiniz bölümde eğitime başlamak için sadece lise diploması yeterlidir. Üstelik lisede hangi bölümden mezun olduğunuza bakılmaksızın, İngiltere üniversitelerinde istediğiniz tüm bölümlere kayıt yaptırabilirsiniz. Türkiye’de sözel bir bölümden mezun bir öğrenci, İngiltere'de tıp veya mühendislik bölümlerinde okuyabilir. Aynı şekilde meslek lisesi veya imam hatip lisesi mezunu olmanız istediğiniz bölüme kayıt yaptırmanıza engel teşkil etmez.
 
POSEIDON Eğitim Koçluğu'nun sizlere en önemli faydası, İngiltere'de eğitim görmek için sizlere en doğru seçenekleri sunması ve eğitim süreciniz ve hayatınızın geri kalanı için en önemli adımları atmanızı sağlayacak, rahatlıkla güvenebileceğiniz ve kendileri yurtdışı eğitim süreçlerinden geçmiş güleryüzlü personeliyle sizlere hizmet veren bir danışmanlık firması olmasıdır.

İngiltere'de lisans eğitimi almak için basit olarak izleyebileceğiniz iki yöntem vardır. Eğer kabul şartlarını karşılıyorsanız, doğrudan bir üniversiteye başvuru yapabilirsiniz. Kabul şartlarını karşılamıyorsanız, ÜNİVERSİTE HAZIRLIK VE GEÇİŞ YILI programlarına kayıt olarak, eğitim alacağınız bölüm ile ilgili dersler alıp İngiltere eğitim sistemine giriş yapmanız ve bu programlarda başarılı olmanız gerekmektedir.

İngiltere'de lisans veya yüksek lisans eğitimi alacak olan ve ingilizce seviyeleri veya akademik geçmişleri (not ortalamaları) yeterli olmayan öğrencilerimiz, Türkiye resmi temsilciliğini yaptığımız ve üniversite öncesi hazırlık ve Pre-master programları sunan NAVITAS, STUDY GROUP ve KAPLAN programlarını başarıyla tamamlamalarını takiben üniversite eğitimlerine rahatça başlayabilirler.

Pek çok öğrencimiz yine aynı kurumlarda İngilizce seviyelerini istenilen düzeye getirebilmek için hazırlık eğitimleri öncesinde ihtiyaçları kadar İngilizce eğitimi almaktadırlar. POSEIDON danışmanınız sizin için gerekli İNGİLİZCE HAZIRLIK YILI program alternatiflerini sunacaktır.

İngilterede lisans eğitimi 3 yıl, yüksek lisans eğitimi 1 yıldır.


    © Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.