Yıllık Maliyetler

İngilterede Üniversite Eğitimi - Yıllık Maliyetler

 

İngilterede Üniversite Eğitimi - Yıllık Maliyetler

İngiltere'de ücretler Sterlin (GBP) cinsindendir. Üniversite (Lisans) eğitimi 3 yıl, yüksek lisans (master) eğitimleri ise genellikle 1 yıl sürer.
 
İngilterede üniversite eğitimi görmek isteyen öğrencilerimiz ve aileleri için en çok merak konusu olan maddelerden bir tanesi de eğitim ve diğer masrafların ne kadar olacağıdır.
 
İngilterede, özel ve devlet üniversiteleri ve eğitim görülecek bölüme göre değişmekle birlikte, üniversitelerin yıllık lisans ücretleri 6,000 Sterlin ile 9,000 Sterlin aralığında değişiklik gösterir. Yüksek lisans programları ise yine üniversiteye ve bölüme bağlı olarak yıllık 8,000 Sterlin ile 12,000 Sterlin aralığında ücretlendirilir.
 
İngiltere'de eğitim gören bir öğrencinin aylık olarak yemek, konaklama ve ulaşım giderleri yaklaşık olarak 600 Sterlin ile 900 Sterlin aralığında olacaktır. Yılda en az 1 kere Türkiyeye tatile gelindiği de düşünüldüğünde yıllık konaklama, yemekler ve ulaşım giderleri yaklaşık olarak 7,000 Sterlin ile 10,000 Sterlin aralığında olacaktır.
 
Tüm bu giderler düşünüldüğü zaman, Türkiye'de bir vakıf üniversitesinde eğitim görmekle İngiltere'de eğitim görmek arasında çok büyük farklar olmadığı görülecektir.
 
POSEIDON olarak şunu belirtmek isteriz ki, İngilterede üniversite ve master eğitimleri Amerika ve Kanada ile karşılaştırıldığında 1 yıl daha kısa olduğu için, Sterlin cinsinden ücretler yüksek gibi görünse de, toplamda Amerika ve Kanada bütçeleri ile hemen hemen aynı olmaktadır.
 
Hem İngiltere hem de yurtdışında üniversite yerleştirme hizmeti verdiğimiz DİĞER ÜLKELERDEKİ ORTALAMA MALİYET RAKAMLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 


    © Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.